Swingersi – na czym polega swinging?

Swinging to zjawisko, które z roku na rok staje się coraz powszechniejsze w Polsce, jednak nadal wzbudza wiele kontrowersji. Na czym dokładnie polega i kto najczęściej decyduje się na zostanie swingersem?

Swingersi – kim są?

W Polsce z rok na rok przybywa par, które świadomie i za obopólną zgodą decydują się na zaproszenie do sypialni innej pary w celu urozmaicenia życia seksualnego.

Swingersi, bo to o nich mowa, to osoby pozostające w związkach monogamicznych, które decydują się na kontakty seksualne z inną osobą lub większą liczbą osób w bezpiecznym, wspólnie ustalonym miejscu. Kontakty seksualne mogą ograniczyć się do oglądania innych par podczas uprawiania seksu lub do bycia obserwowanym przez inne osoby. Swingersi bardzo często eksperymentują, współżyjąc z osobami tej samej płci.

Warto w tym miejscu wspomnieć o istnieniu poliamorii, czyli funkcjonowaniu w kilku związkach emocjonalnych równocześnie. Swingowanie ogranicza się wyłącznie do kontaktów seksualnych. Emocje, do jakich osoby swingujące powinny się ograniczyć związane są
z pożądaniem, fascynacją, pobudzeniem, ewentualnie sympatią. Sami zainteresowani przekonują, że ten rodzaj aktywności seksualnej wzmacnia więź między nimi, świadczy o bardzo dużym zaufaniu i otwartości na siebie. Wybór partnerów seksualnych jest często wspólny, partnerzy podkreślają wagę i dbania o swoje potrzeby oraz preferencje.

Na czym polega swinging?

Swingersi uczestniczą w różnych grach seksualnych, które możemy podzielić na trzy podstawowe poziomy.

  • soft swinging – polega najczęściej na przeprowadzeniu gry wstępnej z inną osobą, a seks z penetracją odbywa się z właściwym partnerem w tym samym pomieszczeniu, z którym współżyje druga para
  • closed swinging – obejmuje cały akt seksualny, grę wstępną razem z penetracją jednak bez obecności partnerów relacyjnych osób swingujących
  • open swinging – zakłada otwarte dzielenie się swoimi partnerami, najczęściej przybierające formę seksu grupowego. Specjaliści dostrzegają tutaj najbardziej możliwość pojawienia się trudnych emocji, związanych głównie z zazdrością
    o partnera

Kto uprawia swinging?

W największych państwach Europy do swingowania przyznaje się około 20 – 30% mieszkańców. W czołówce znajdują się Francja, Norwegia oraz Dania. W Polsce swinging uprawia 2% społeczeństwa. Najczęściej są to osoby po trzydziestym roku życia, pozostające w trwałych relacjach partnerskich lub małżeńskich, wykształcone i niezależne finansowo.

W Polsce oraz częściej powstają specjalne kluby dla swingersów, które ułatwiają kontakty takim osobom i to nie tylko w dużych polskich miastach.

Pamiętajmy, że swingowanie nie jest odpowiednie dla każdego. To, że fantazjujemy o seksie z nieznajomym nie oznacza że taki rodzaj aktywności seksualnej będzie nas satysfakcjonował. Z całą pewnością seks z innym partnerem nie jest sposobem na kryzys w związku. Swingowanie to pewien styl życia, na który obie strony muszą wyrazić swoją zgodę.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia: 0.00 (0) Zostaw swoją ocenę.

Dziękujemy!